Nabídku veškerých mých služeb včetně terapií najdete v sekci ceník,

Jmenuji se Bára

Přála bych si, abyste u mne nalezli to , co vyzařuje mé srdce a co s láskou předávám dál.

Intenzivně jóguji a věnuji se józe od roku 2014

Celý život kroužím okolo vůní, energií, péče o těla a ducha a tak jsem po letech v sociálních službách, práce s dětmi, lidmi, se závislými na různých vnějších vjemů opustila instituty a vrhla se do vlastního světa.

Světa masáží

Světa jógy

Světa vůní

Světa energií

Světa, kde se eliminuje napětí, stres, strach, nemoce…

Mým domovem je příroda, les, chaloupka v něm, potok, tři kočky( někdy sedm..), má rodina, klid a učení se k navrácení se k sobě, do nitra.

Bude mi ctí s Vámi projít cestu k poznání sebe, v mužském i ženském aspektu.

O mně a józe

Neustálá praxe, studium a touha po lepším životě pro sebe i ostatní je mým pilířem jógy, je to cesta, díky které jsem si uvědomila své tělo, svou podstatu mysli, své nároky.

Momentálně se věnuji spíše prapůvodní józe, rekondiční józe, meditaci v pohybu a naslouchání svého těla, odráží se to i v hloubce lekcí, oba směry zdokonaluji praxí samotnou tak pod vedením učitelů.

Vzdělání se v oboru neberu skokově dle kurzů ale především celoživotně a komplexně. Jestliže jsem absolvovala kurz Hatha Yoga,neznamená to nutně,že jsem lektorem Hatha Yoga, velice si vážím sebevzdělání a nespím na vavřínech :)

Inspirací na mé cestě je Srí Sv. Gitanánda, díky kterému se sebevzdělávám denně řadu let a je mi neustále obrovským darem, dále je to pan Srí Chinmoy. Dále Yogananda, Védy, Upanišady, pan Eduard Tomáš….

Jsem absolventkou mnoha jógových seminářů a cest do zemí, kdy jsem měla možnost okusit pravou podstatu jógového života, jakou byl např. Nepál.

A hlavně! Mne to baví! :)

Na mé cestě se neustále vzdělávám. Jóga není jen o asánách, nebo-li o tělesnu, není jen o dechu čili pranajámatických cvičení, je to komplexní dar duchovních učitelů a já s největší pokorou a úctou ráda předávám znalosti, kterými jsem byla obohacena.

Mým každodenním chlebem v józe je cesta Patanjalího a jógasuter, které mi ucelují životní pouť.

Pokud Vám to přece jen nedá a chcete vědět, co jsem studovala či který kurz mám hotov tak prosím :

Ashtanga yoga - Dimitris Dibelo, nadále v učení, vycházím z tradice Sri Pattabhi Joise a B.K.S Iyengara

Terapeutická jóga,Bihárska škola, Kriya jóga v aktuálním vzdělávání se -Eva Berkana- Eva je mým mentorem na dále a stále se vzdělávám částečně pod jejím vedením, jejíž cesty a učení si moudře vážím

Jivamukti yoga for master class - Jules Febre

Aromaterapie - Zázraky duše

Ayurvédská masáž a techniky - škola Ayurvédy Dr.Mazala, Krkonoše

Meditace a fasciální yoga,rituály,Spinal Yoga - Dambar Pan, Nepál 1 měsíc intenzivně

K citlivosti pro komunikaci a neodsuzování jakéhokoliv problému tělesné roviny či duševní mi částečně pomohlo studium Sociálních věd a psychologie v Ostravě, z kurzů po studiích jsem absolvovala např. Psychosomatické potíže a úzkosti,problematika drogově závislých, poruchy příjmu potravy, psychiatrické minimum.

Pracovala jsem jako průvodce v lesní mateřské školce, jako sociální a kontaktní pracovník pro děti a mládež v nízkoprahovém zařízení, jako preventant drogově závislých, dále jako terapeut na volné noze.

Můj příběh z vlastní terapie do pomoci druhým začal již v ranném věku, kdy mne doprovázely noční běsy a můry a otevíraly se mi životy, které jsem nechápala. Tehdy mi hodně pomohlo okolo 14 ti let buddhistické a tibetské učení a také zkoumání svých předků a kořenů. Proč se mi to děje a na co mne to připravuje jsem pochopila až v průběhu života.

Ne všechny ,,zlé,, věci jsou zlé.

Prošla jsem si sebedestrukčním programem Anorexie, nepochopením, co tady na této planetě dělám a proč zde jsem.

Na několik let jsem žila jako běžný adolescent a mladý dospělý, než se můj vesmír, má duše zase ohlásili. Přišla i velká asi roční psychospirituální krize, únavový syndrom a vyhoření a to přestože, nebo možná právě proto, že jsem již byla na cestě osobního rozvoje , procházela jsem terapiemi, holotropním dýcháním, svatbou, cestou do Nepálu, meditacemi, jógou, odejitím z práce s drogově závislými a otevřením studia jógy, šamanskou nemocí a léčením sebe i otevření darů mých předků a nacházení podstaty mého bytí.

Nenechte se na internet zmást lacinými ezo řečmi, ani já ani nikdo , kdo chodí na této planetě není zcela osvícen. Můžeme však společně růst a učit se, léčit. Bude mi ctí pokud budete chtít procházet tyto cesty a zkoušky se mnou.

Mým darem nedarem je úmění rozpoznat a identifikovat problém duše, těla a mysli, najít cestu ven z bolesti.